Darmowy program do rozliczenia PIT 2018 |

Darmowy program do rozliczenia PIT 2018

2018-01-02Jeden procent, Ważne

Uruchom PIT On-Line

Wypełnij bezpłatnie swój PIT za rok 2018 przez internet

i przekaż 1% na OPP

KRS: 0000 245 254

Fundacja „Podaruj Uśmiech” oferuje możliwość rozliczania pitów za pomocą specjalnego programu. Dzięki temu rozliczenie pitu jest proste, łatwe i przyjemne. Na stronie Fundacji każdy ma możliwość pobrania darmowego programu, który zlikwiduje problem stania w długich kolejkach. Przekazanie 1% podatku na rzecz osób niepełnosprawnych, to gest bez wątpienia godny pochwały i szczytny. Wszystkie zgromadzone w ten sposób fundusze Fundacja przekazuje znajdującym się pod jej skrzydłami podopiecznym, którzy dzięki okazanej dobroci mają szansę prawidłowo rozwijać się zarówno na płaszczyźnie fizycznej, jaki i umysłowej. Warto dodać, że Fundacja „Podaruj Uśmiech” ściśle współpracuje z Fundacją Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”, która również robi wszystko co można, aby poprawić komfort życia osób niepełnosprawnych.

Najlepszy program do pit 2018

Program do wypełniania pitów zamieszczony na stronie Fundacji „Podaruj Uśmiech” posiada opcje, za pomocą których rozliczenie podatku zajmuje zaledwie krótką chwilę. Ponadto jest to program darmowy, co z kolei rozwiązuje problem niepotrzebnych wydatków. Fundacja wychodzi naprzeciw obecnym trendom i ułatwia rozliczenie pitu osobom pragnącym pomóc niepełnosprawnym dzieciom. Poprzednie dylematy związane z kierunkiem pomocy także coraz łatwiej rozwiązać. Do naszej dyspozycji pozostaje wybór przekazania 1% konkretnej osobie oczekującej pomocy. Jeśli zaś chcemy mieć udział w poprawie losu więcej niż jednego dziecka – równie dobrze możemy użyć programu do wypełniania pitów i rozliczyć podatek pod numerem KRSu 0000 245 254. Nasz jeden procent zasili wówczas konto ogólne Fundacji, by następnie wspomóc częściowo każdego z naszych kilkuset podopiecznych.

Program do obliczania PITów

Darmowy program do rozliczania pitów, który specjalnie dla Państwa wygody umieściliśmy na naszej stronie, odejmie każdemu także trudności związanych z obliczeniem Pitów. To niewątpliwie wielkie ułatwienie, odciążające nas w kwestiach papierkowych, na które prawdopodobnie wszyscy od czasu do czasu wyrzekamy. Każdy z ponad stu podopiecznych, którymi Fundacja na co dzień się opiekuje, wraz z Państwa udziałem zyskują w sposób, który trudno przecenić. Pamiętajmy, że wielokrotność najmniejszych nawet sum daje wynik zawsze pozytywny. Na pewno osobom czekającym na wsparcie daje nadzieję na przyspieszenie procesu leczenia i przybliża dzień ich sprawności i upragnionej samodzielności. Fundacja „Podaruj Uśmiech” gorąco zachęca do pobrania darmowego programu zamieszczonego na jej stronie. Mają Państwo także możliwość przeczytać historie wszystkich naszych podopiecznych, co dodatkowo przybliży Państwu ich dzieje i ułatwi decyzję o corocznym rozliczaniu pitów z podaniem naszego KRSu oraz informacji o konkretnym subkoncie.

Rozliczenie Online

Możliwość rozliczenia zeznania podatkowego on-line to idealne wyjście dla zapracowanych,  i dla osób, które nie mają czasu ani ochoty, aby stać w kolejce do urzędowego okienka. To również idealna opcja dla tych, którzy ze względu na chorobę lub niepełnosprawność nie są stuprocentowo mobilni, a podróż do urzędu to poważna wyprawa. Dla większości opcja rozliczenia PIT oznacza szybsze rozliczenie, a tym samym szybszy zwrot nadpłaconego podatku (w przypadku podatników, którym przysługują ulgi podatkowe). Rozliczenie przez Internet jest bezpieczne, szybkie i proste. Zamiast wyczekiwać w urzędowej kolejce, można ten czas wykorzystać na lekturę, rozmowę z koleżanką czy spacer z psem. Proste, prawda?

Terminy składania PITów

W roku 2019 obowiązywać będą następujące terminy składania pitów:

20 stycznia 2019:
– oświadczenie o zmianie metody opodatkowania (podatek na zasadach ogólnych 19 proc. lub w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych)
– PIT-6 (deklaracja do wymiaru zaliczek podatku dochodowego od dochodów z działów specjalnych produkcji rolnej ustalanych przy zastosowaniu norm szacunkowych dochodu)
– PIT-16 (wniosek o zastosowanie opodatkowania w formie karty podatkowej)

31 stycznia 2019:
– PIT-16A (przedsiębiorcy rozliczający się w formie karty podatkowej)
– PIT-19A (deklaracja przeznaczona dla duchownych)
– PIT-28 (firmy rozliczające się na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego)

28 lutego 2019:

– PIT-11 (deklaracja przekazywana podatnikowi przez płatnika (pracodawcę))
– PIT-40A (deklaracja składana przez ZUS za świadczeniobiorcę)

30 kwietnia 2019:
– PIT-36 (zeznanie za działalność gospodarczą)
– PIT-36L (deklaracja dla przedsiębiorców lub wspólników spółek osobowych, rozliczających się liniowo)
– PIT-37 (formularz wypełniany przez pracowników etatowych, zleceniobiorców, emerytów i rencistów z tytułu: umowy o pracę, o dzieło, zlecenia lub świadczeń socjalnych)
– PIT-38 (deklaracja za dochody uzyskane z giełdy)
– PIT-39 (dla podatników z dochodami ze sprzedaży nieruchomości i praw majątkowych)

Skala podatkowa za 2018

Dochód roczny podatnika Stawka podatku Kwota wolna
1 zł – 8.000 zł 18% minus 1.440 zł* 8.000 zł
8.001 – 13.000 zł 18% minus kwota obniżająca* Degresywna – od 8.0001 zł do 3.091 zł
13.001- 85.528 zł 18% minus 556,02 zł* 3.091 zł
85.529 zł – 127.000 zł 32% minus kwota obniżająca* Degresywna – od 3.091 zł do 0 zł.
od 127.001 zł 32% Brak kwoty wolnej od podatku

*Kwota 556,02 zł, 1440 zł oraz kwota wynikająca z ww. obliczeń to tzw. kwota obniżająca podatek.


Inne artykuły z tej kategorii:
Powrót
 • Darowizny

  Zrób przelew

  Tytuł przelewu:
  „Darowizna na rzecz fundacji: Podaruj Uśmiech”
  Uwagi:
  Kwota przelewu:
  gr
 • Wielkość tekstu

 • KRS: 0000 245 254

 • Najnowsze wpisy

 • Linki

 • Wspierają nas

 • Pitax

  Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Nr konta: ING Bank Śląski 49 1050 1764 1000 0023 0058 3966
Mała kwota - wielka sprawa. Zrób przelew.