fbpx

Dom Opieki przy ul. Sochaczewskiej położony będzie w spokojnej, doskonale skomunikowanej dzielnicy Mały Kack. Został zaprojektowany tak, aby zapewniać komfortowy pobyt dla 19 Podopiecznych – osób starszych
i niepełnosprawnych z ograniczoną możliwością poruszania się. Dom Opieki będzie znajdował się w niedalekiej odległości od Drogi Różowej oraz przystanku Szybkiej Kolei Miejskiej – SKM Redłowo. Spokojne położenie gwarantuje niepowtarzalny klimat sprzyjający wypoczynkowi i terapii ruchowej.

Dom Opieki ma stworzyć przyjazne warunki życia w kameralnej atmosferze. Zapewni Podopiecznym dobry standard życia w budynku bez barier architektonicznych i usługi na wysokim poziomie: kompleksową opiekę medyczną lekarza, pielęgniarek i rehabilitantów, pełne wyżywienie w formie cateringu, codzienny dostęp urządzeń rehabilitacyjnych i zajęć kulturalno-oświatowych.

Wspólną przestrzeń dla Podopiecznych zaprojektowano zarówno na parterze jak i w kondygnacji podziemnej.
W strefie wejściowej, przy holu zaplanowano pomieszczenia całodobowego dozoru medycznego, dyżurkę pielęgniarki, pokój zabiegowy oraz gabinet lekarski z leżanką. Kondygnacja podziemna, częściowo odsłonięta od strony skarpy, została zaprojektowana jako strefa rekreacyjna i rehabilitacyjna. Znajdować się tam będzie wielofunkcyjna świetlica z kominkiem elektrycznym, TV i małym kącikiem bibliotecznym. Świetlica pełnić będzie również funkcję jadalni, znajdować się tam będzie ekspres do kawy, z którego Pensjonariusze będą mogli korzystać samodzielnie. Do świetlicy będzie przylegał taras ze strefą do grillowania i wypoczynku. Obok świetlicy znajdować się będzie duża sala do ćwiczeń z wykorzystaniem maszyn treningowych, oraz pokój ze stanowiskami rehabilitacyjnymi, sala z wanną do kąpieli i zabiegów leczniczych.

Pomieszczenia mieszkalne Podopiecznych zaprojektowano na parterze oraz na dwóch piętrach. W sumie w budynku znajdować się będzie 9 pokoi 2-3 osobowych z łazienkami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych. Każdy pokój posiadać będzie bezpośrednie wyjście na balkon lub taras z panoramicznym widokiem na okolicę.

Teren zielony przylegający do budynku został zaprojektowany tak, aby współgrał z otoczeniem i był wkomponowany w naturalne ukształtowanie terenu. Zaplanowano mały ogród zewnętrzny z funkcją wypoczynkową oraz niewielki ogród w formie kaskadowych tarasów jako strefę rekreacji wypoczynku. Ogród oraz najbliższa spokojna okolica zapewnią doskonałe warunki do wypoczynku, rekreacji, terapii ruchowej i spacerów, tak aby Podopieczni mogli spędzać aktywnie czas w otoczeniu przyrody.

Najważniejszym udogodnieniem dla Podopiecznych mieszkających w Domu Opieki będzie możliwość codziennego, swobodnego korzystania ze strefy rehabilitacyjnej i zabiegów leczniczych. Nad zdrowiem i samopoczuciem pensjonariuszy czuwać będą pielęgniarki i rehabilitanci. W kameralnej atmosferze Domu Opieki Pensjonariusze będą mogli korzystać z terapii zajęciowej i codziennej rehabilitacji mającej na celu utrzymanie i podnoszenie ich sprawności życiowej i intelektualnej. Dla urozmaicenia pobytu Podopiecznych będą organizowane różnorodne zajęcia terapeutyczne, kulturalne i oświatowe.

Naszym celem jest zapewnienie Podopiecznym pobytu w kameralnej atmosferze, bez barier architektonicznych. Pragniemy, aby każdy Pensjonariusz czuł się u nas komfortowo i bezpiecznie, a przy tym miał możliwość intensywnej, codziennej rehabilitacji ruchowej.

Jeśli zechcą Państwo w jakikolwiek sposób wesprzeć inicjatywę Fundacji prosimy o kontakt. Będziemy również wdzięczni za wsparcie finansowe w formie 1% podatku dochodowego lub wpłaty darowizny finansowej. Jesteśmy otwarci również na wsparcie w formie darowizny rzeczowej w postaci usług lub materiałów budowlanych.

MILLENNIUM SA 63 1160 2202 0000 0000 2920 6273 z dopiskiem „Domy Opieki dla Osób Starszych Niepełnosprawnych”.
Każda przysłowiowa złotówka pozwoli nam wspólnie z Państwem wybudować przyjazne Domy Opieki dla Osób Starszych Niepełnosprawnych, z których będą mogły korzystać osoby chcące w pełni cieszyć się jesienią życia.

Domy Opieki dla Osób Starszych Niepełnosprawnych:
Pionierów
Płocka

Udostępnij

Skip to content