fbpx

Wszystkie Szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie zapraszamy do udziału w corocznej akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty”.

Każdej zainteresowanej Szkole przesyłamy na początku roku szkolnego pakiet startowy cegiełek – pomocy naukowych.

Każda osoba związana ze szkołą może się przyłączyć do Akcji i poprzez dystrybucję wśród uczniów naszych cegiełek pomóc podopiecznym Fundacji.

Akcja trwa co roku od początku września do połowy czerwca. Co roku na celu mamy pomoc innemu, konkretnemu podopiecznemu Fundacji,  a w czasie trwania Akcji przeprowadzany jest konkurs dla uczestników LAPTOP DLA SZKOŁY. Więcej szczegółów znajdą Państwo w regulaminie akcji.

Dzięki zaangażowaniu szkół, które wzięły udział w poprzednich akcjach pomogliśmy naszym podopiecznym, m.in. Kamilowi Dominiak, Justynie Niedziałek, Szymonowi Czechowskiemu, Amelii Gentzig, którzy uwierzyli, że życie jest piękne, a ludzie są dobrzy.

POMÓŻMY OLIWII UPRAWIAĆ SPORT

 

Tegoroczna akcja ma na celu pomoc 17-letniej Oliwii Kielusiak, która pomimo przepukliny oponowo-rdzeniowej i niedowładu kończyn dolnych jest aktywną i wzorową uczennicą z pasjami. Z uwagi na jej stan zdrowia fizycznego niezbędne jest zapewnienie jej systematycznej rehabilitacji wspomagającej dalszy rozwój i sprawność. Pasją Oliwii są sporty i taniec.

 

Specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny tj. aktywny, sportowy wózek inwalidzki oprócz rehabilitacji ułatwi Oliwii realizacją jej pasji poprzez udział w kursach tańca i zawodach sportowych. Koszt takiego sprzętu to około 15 000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie ułatwienie Oliwii spełnienia marzeń o uprawianiu sportu.

 

RÓWNE SZANSE NA NAGRODY DLA WSZYSTKICH SZKÓŁ!!!

 

Dla najbardziej aktywnych szkół, które w regulaminowym terminie do 30.11.2017 roku nadeślą zgłoszenia do konkursu, ufundowaliśmy 3 wysokiej klasy laptopy przydatne w edukacji dzieci i młodzieży. Konkurs LAPTOP DLA SZKOŁY odbywa się według zasad, zgodnie z którymi każda Szkoła niezależnie od liczby uczniów ma równe szanse na zdobycie nagrody. Zachęcamy Państwa do zapoznania się się ze szczegółami konkursu oraz wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty”. Informacje dostępne są na  naszej stronie pomozity.org.

 

Akcja na rok szkolny 2017/2018 rozpoczyna się z dniem 01.09.2017 r. i trwa do 22.06.2018 r. W tym czasie Szkoły mogą dokonywać zamówień dowolnej liczby cegiełek na stronie dobroczynne.pl, mailem, listownie lub faksem przy użyciu załączonej Karty ZamówieńKażdy uczeń może zostać posiadaczem dowolnej ilości cegiełek. Nie narzucamy wartości cegiełek, gdyż jest to uzależnione od możliwości finansowych oraz chęci ucznia. Wdzięczni bylibyśmy gdyby kwota nabycia nie była mniejsza niż koszt wydrukowania i dystrybucji, który wynosi około 2 zł. Zebrane środki prosimy przekazać na konto Fundacji ING Bank Śląski nr 62 1050 1764 1000 0022 6439 4681 z dopiskiem Akcja Szkoło Pomóż i Ty.

Drodzy Wychowawcy, prosimy wykorzystajcie tę akcję jako jeden z elementów lekcji wychowawczej – kształtujący pozytywny stosunek do osób potrzebujących i cierpiących.

 

To Państwo byli i są współautorami naszego projektu – lekcji niesienia pomocy. Informujemy Państwa o możliwości wystawienia dyplomu potwierdzającego udział w akcji. Dyplom taki z pewnością będzie przydatny nauczycielom do udokumentowania działań związanych z awansem zawodowym lub dodatkiem motywacyjnym, a dla uczniów będzie powodem do dumy i motywacją do dalszych działań na rzecz potrzebujących.

 

Zachęcamy Państwa do uczestnictwa w tegorocznej akcji oraz propagowania w Państwa szkołach wartości najważniejszych w życiu każdego człowieka: otwartości, życzliwości i dobroci.

 

Z poważaniem
Zarząd Fundacji „Pomoż i Ty”
 

 

PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW ZA POMOC OLIWII KIELUSIAK

 

Zarząd Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” uprzejmie dziękuje wszystkim Darczyńcom za pomoc finansową udzieloną naszej podopiecznej 17-letniej Oliwii Kielusiak w ramach tegorocznej akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty”. To dzięki Państwa pomocy, poprzez zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego tj. aktywnego, sportowego wózka inwalidzkiego mogliśmy spełnić marzenie Oliwii o uprawianiu sportu i tańca. Państwa ogromne wsparcie i życzliwość sprawiły, że ofiarowaliśmy jej piękny prezent wspomagający realizację jej pasji w ramach rehabilitacji poprzez udział w kursach tańca i zawodach sportowych.

 

 

Z poważaniem,

Zarząd Fundacji „Pomóż i Ty”

 
 

Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” z Gdyni po raz kolejny zorganizowała akcję „Szkoło Pomóż i Ty”, z której dochód przeznaczony zostanie na specjalistyczny sprzęt  do rehabilitacji  tj. aktywny, sportowy wózek inwalidzki dla 17-letniej Oliwii Kielusiak.

 

W odpowiedzi na zaproszenie Fundacji do akcji „Szkoło Pomóż i Ty” włączyło się wiele szkół i placówek oświatowych za co bardzo serdecznie dziękujemy. Dzięki Państwu, tj. Dyrektorom, Gronu Pedagogicznemu, Uczniom, Rodzicom i ich przyjaciołom – Jakub otrzymał ogromną szansę na rehabilitację i możliwość otwarcia drzwi do zewnętrznego świata poprzez kontakt z  naturą.

 

Fundacja „Pomóż i Ty” w ramach konkursu „Laptop dla Szkoły”, do którego mogły przystąpić wszystkie zainteresowane szkoły do dnia 30.11.2017 r., ufundowała 3 równorzędne nagrody w postaci wysokiej klasy laptopów przydatnych w edukacji dzieci i młodzieży, które przyznane zostały w trzech kategoriach: szkoła mała (do 150 uczniów), szkoła średnia (151-400 uczniów) i szkoła duża (powyżej 400 uczniów).  Po raz siódmy  konkurs odbył się według nowych zasad, zgodnie z którymi każda szkoła – i mała, i ta największa – mają równe szanse na zdobycie nagrody.

 

  • Nagrodę w kategorii „Szkoła mała” zdobyła:
   Publiczna Szkoła Podstawowa w Wielkich Oczach im. H. Sienkiewicza, woj. podkarpackie, reprezentowana przez Panią dyrektor mgr Jadwigę Pałczyńską
   osiągając współczynnik W = 2631,58 %

  • Nagrodę w kategorii „Szkoła średnia” zdobyła:
   Szkoła Podstawowa im. H. M. Góreckiego w Czernicy, woj. śląskie, reprezentowana  przez Panią dyrektor mgr Iwonę Witek
   osiągając współczynnik W = 518,13 %

  • Nagrodę w kategorii „Szkoła duża” zdobyła:
   Szkoła Podstawowa nr 6 im. A. Abrahama w Gdyni, woj. pomorskie, reprezentowana przez Panią dyrektor mgr Ewę Andrzejewską
   osiągając współczynnik W = 235,85 %

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim pozostałym Szkołom biorącym udział w akcji gorąco dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu zbiórki funduszy na zakup sprzętu do rehabilitacji tj. aktywny, sportowy wózek inwalidzki dla 17-letniej Oliwii Kielusiak.

 

Wszystkim ofiarodawcom i ludziom dobrego serca serdecznie dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2018 Roku!

 

Pracownicy i Zarząd Fundacji „Podaruj Uśmiech”

Udostępnij

Skip to content