fbpx

Fundacja Dzieciom Niepełnosprawnym „Podaruj Uśmiech” istnieje już 10  lat i od samego początku istnienia ściśle współpracuje z działającą  20 lat Fundacją na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” . Obie fundacje niosą szeroko rozumianą pomoc osobom niepełnosprawnym i każdego dnia  działalności czynią  starania aby zapewnić jak najszerszy zakres pomocy i wsparcie na rzecz podopiecznych.

 

Bardzo zależy nam, aby  problemy zdrowotne  naszych podopiecznych  zakończyły  się pełnym powodzeniem . Z całej palety  potrzeb, jakie staramy się zaspokoić to kosztowne leki ratujące życie, zabiegi medyczne,  sprzęt terapeutyczny, turnusy rehabilitacyjne  bez których powrót do zdrowia nawet w niewielkim procencie nie byłby możliwy. Z tego powodu  jednym z głównych celów działań obu organizacji jest budowa własnego Centrum Rehabilitacji  w Gdyni.

 

Od kilku lat, powoli w miarę możliwości finansowych realizujemy projekt budowy Centrum Rehabilitacji PODARUJ UŚMIECH w Gdyni. Realizacja tego przedsięwzięcia umożliwi kompleksową diagnostykę i leczenie na najwyższym poziomie stwarzając możliwości stałej rehabilitacji nie tylko podopiecznym  fundacji ale wszystkim jej potrzebującym.

 

W 2006  r. Fundacja „Pomóż i Ty” pozyskała działkę pod budowę centrum. W 2010 r. powstała  koncepcja architektoniczna budynku Centrum Rehabilitacji zaprojektowana przez Biuro Architektoniczne Kwadrat. Następnym etapem będzie zmiana MPZP dla rejonu lokalizacji inwestycji, po której będziemy mogli przystąpić do  prac projektowych celem uzyskania pozwolenia na budowę i ostatecznie budowę samego Centrum Rehabilitacji.

Dzięki wsparciu pracowni projektowej Kwadrat z Gdyni specjalizującej się w budynkach wielkogabarytowych na potrzeby publiczne  zespół projektantów pod kierunkiem architekta Jacka Droszcz przygotował koncepcję bryły 4 kondygnacyjnego   budynku  z garażem podziemnym, który całkowicie będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych z pełną infrastrukturą niezbędną do rehabilitacji podopiecznych fundacji, którymi są głównie dzieci.

 

Naszym marzeniem jest aby program leczniczo-rehabilitacyjny obejmował nie tylko zajęcia usprawniające, diagnozę i konsultacje lekarskie, ale również świadczenia pielęgnacyjne i leczenie zachowawcze.

 

Jeśli zechcą Państwo  w jakikolwiek sposób wesprzeć nasze działania związane z powstaniem centrum rehabilitacji  prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

 

Mogą Państwo udzielić nam również wsparcia finansowego dzieląc się 1 % swojego podatku dochodowego lub wpłacając darowiznę finansową na konto fundacji.

 

ING BANK ŚLĄSKI  49 1050 1764 1000 0023 0058 3966

 

Każda przysłowiowa złotówka to mała cegiełka, która pozwoli wspólnie z Państwem wybudować Centrum Rehabilitacji PODARUJ UŚMIECH, w którym będziemy mogli zapewnić stałą rehabilitację dla podopiecznych nie tylko naszych fundacji.     

Udostępnij

Skip to content