Basic
Produkcja: Index Braille
Basic-D to urządzenie, które drukuje dwustronnie na papierze perforowanym z prędkością 340 PPH. Operacje potwierdzane są głosem syntetycznym.
Pulpit sterujący oznaczony jest znakami brajlowskimi i czarnym drukiem. Wymaga specjalnego papieru, który jest przesuwany dzięki zastosowaniu tzw. traktorków. Przesuwa papier pewniej, bo trudno tu coś pomylić, ale ten papier nie jest łatwy do zdobycia, a gdy już się to uda – jest drogi. Sama drukarka jest tańsza od poprzedniej i pewniejsza w przesuwie papieru. Basic-S drukuje jednostronnie i jest tańsza.
Dane techniczne
Wymiary: 521x246x120 mm
Waga: 8 kg
Więcej informacji na stronie producenta: www.braille.se
Index 4×4 Pro
Produkcja: Index Braille
Jest to niebywale wygodna drukarka drukująca 4 strony formatu A4 na kartce formatu A3. Przygotowuje wydruk w postaci brajlowskiego tomu z pionowym rzędem dziurek na środku, dzięki czemu zszycie tomu staje się banalne. Urządzenie jest podobne do Everesta, ale jego wydajność jest jeszcze większa. Drukuje z prędkością 380 PPH. Do drukarki można dokupić zszywacz do wydruków (Stapler) oraz szafę dźwiękoszczelną redukującą hałas nawet do 60dB (4×4 Acoustic Cabinet).
Index 4×4 Pro |
Więcej informacji na stronie producenta: www.braille.se
Everest
Produkcja: Index Braille
Jest to szybka (290 stron na godzinę), drukarka brajlowska, drukująca na pojedynczych kartkach. Może drukować dwustronnie lub jednostronnie (także monochromatyczną grafikę), na papierze o gramaturze 80-180 gramów na metr kwadratowy. Sterowanie drukarką odbywa się za pośrednictwem panelu opisanego brajlem i czarnodrukiem. O swoim stanie drukarka informuje głosem syntetycznym.
Everest |
Dane techniczne:
Prędkość druku: 324 strony na godzinę; 95 znaków na sekundę
Papier: 80-180 gsm
Wymiary papieru: szerokość 150-297 mm (6-12”); długość 150-350 mm (6-14”)
Wymiary: 563 x 175 x 433 mm, (22x7x17”)
Waga: 14 kg
Więcej informacji na stronie producenta: www.braille.se
Zy-Fuse
Produkcja: Zychem Ltd
Jest to specjalna nagrzewarka służąca do uwypuklania grafiki (tworzenia brajlowskich rysunków) na tak zwanym pęczniejącym papierze. Najpierw należy przygotować czarnodrukową wersję rysunku, potem nagrzewać. Tam, gdzie jest czarny kolor, pojawi się precyzyjne uwypuklenie, w innych miejscach kartka pozostanie gładka. W porównaniu z innymi urządzeniami tego typu, Zy-fuse wykonuje swoje zadanie w krótszym czasie bardziej nagrzewając papier. Urządzenie wymaga użycia papieru pęczniejącego o wysokiej jakości, chociaż co zaskakujące jest on tańszy od papieru używanego w innych nagrzewarkach. Dzięki temu uzyskuje się wyjątkowo wyrazisty, wypukły obraz, przyjemny w dotyku. Potocznie mówi się, że jest to rysunek brajlowski.
Zy-Fuse |
Więcej informacji na stronie producenta: www.zychem-ltd.co.uk