fbpx

PODARUJ UŚMIECH WIKTORKOWI

Drodzy Dyrektorzy, pedagodzy i uczniowie! Wyrażając wdzięczność za zaufanie jakim obdarzyli Państwo Fundację „Pomóż i Ty” biorąc udział w corocznych akcjach charytatywnych Szkoło Pomóż i Ty, z ogromną radością składamy wyrazy najgorętszych podziękowań. Dzięki Waszej pomocy dokonaliśmy rzeczy niezwykłych. Wspólnie wkroczyliśmy w świat ogromnych wartości, z których na pierwszy plan wysuwa się otwartość na problemy drugiego człowieka, życzliwość, sprawiedliwość a przede wszystkim dobroć! Dzięki zaangażowaniu Szkół, które wzięły udział w poprzednich akcjach osoby takie jak Arek Kukawski, Agnieszka Skoneczna czy Amelia Gentzig uwierzyły, że życie jest piękne a ludzie są dobrzy. W świetle tych wszystkich pięknych i dobrych aspektów, pragniemy Państwu przedstawić oraz zachęcić do zabrania udziału w kolejnej edycji akcji charytatywnej Szkoło Pomóż i Ty na rok szkolny 2011/2012, przesyłając w załączeniu pakiet startowy cegiełek.

Tegoroczna akcja stawia za cel pomoc 5-letniemu Wiktorowi Zielińskiemu, który urodził się z niedorozwojem kości udowej. Obecnie jego prawa nóżka nie rozwija się prawidłowo i jest o 20 cm krótsza od lewej, a prawidłowe poruszanie się zapewnia proteza wyrównawcza. W przyszłości niezbędna będzie seria drogich operacji wydłużenia kości, bez których różnica w długości nóżek może wynieść aż 35 cm. Aby utrzymać sprawność Wiktorka niezbędna jest też ciągła i bardzo kosztowna rehabilitacja, której koszt zdecydowanie przewyższa możliwości finansowe Rodziców Wiktora.


SZANSA NA NAGRODY DLA SZKÓŁ O DUŻEJ LICZBIE UCZNIÓW !!!

Dla najbardziej aktywnych szkół, które w regulaminowym terminie nadeślą zgłoszenia do konkursu, ufundowaliśmy trzy wysokiej klasy laptopy przydatne w edukacji dzieci i młodzieży. Konkurs LAPTOP DLA SZKOŁY będzie odbywał się według nowych zasad, zgodnie z którymi każda szkoła – i mała, i ta największa – mają równe szanse na zdobycie nagrody. Dlatego też zachęcamy do przyłączenia się oraz zapoznania z nowymi szczegółami konkursu oraz akcji charytatywnej Szkoło Pomóż i Ty, które zawiera załączony regulamin i które znajdą Państwo na naszej stronie www.pomozity.org. Akcja na rok szkolny 2011/2012 rozpoczyna się z dniem 01.09.2011r. i trwa do 15.06.2012r. W tym czasie Szkoły mogą dokonywać zamówień dowolnej ilości cegiełek mailem, listownie lub faksem, przy użyciu załączonej Karty Zamówień. Każdy uczeń może zostać posiadaczem dowolnej ilości cegiełek. Nie narzucamy wartości cegiełek gdyż jest to uzależnione od możliwości finansowych oraz chęci ucznia. Wdzięczni bylibyśmy gdyby kwota nabycia nie były mniejsza niż koszt wyprodukowania 1 szt. cegiełki, który wynosi prawie 1 zł. Zebrane środki prosimy przekazać na konto Fundacji ING Bank Śląski nr 62 1050 1764 1000 0022 6439 4681 dopiskiem Akcja Szkoło Pomóż i Ty.

Drodzy Wychowawcy, wykorzystajcie tę akcję jako jeden z elementów lekcji wychowawczej – wychowania ku wartościom jako model dobrego społeczeństwa, kształtującego pozytywny stosunek do osób potrzebujących i cierpiących. Przeprowadzając taką lekcję możecie omówić sukcesy, których byliśmy współautorami, wykorzystując verte niniejszego pisma ze zdjęciami osób, które otrzymały pomoc ze środków zebranych podczas akcji Szkoło Pomóż i Ty.

Na pisemny wniosek nauczyciela Fundacja wystawi potwierdzający udział w akcji dyplom, który z pewnością będzie cennym składnikiem przydatnym do podwyższenia kwalifikacji zawodowych oraz wzbogaci szkolną tablicę dokonań.

Łączymy wyrazy szacunku i zachęcamy Państwa do uczestnictwa w tegorocznej akcji oraz dalszego propagowania w Waszych szkołach wartości najważniejszych w życiu każdego człowieka: otwartości, życzliwości i dobroci.

Do pobrania:
ankieta i karta zamówienia (1 230 kB)
regulamin z kartą zgłoszenia (1 950 kB)
przekaz (142 kB)

Udostępnij

Skip to content