fbpx
BartoszZarząd Fundacji Dzieciom Niepełnosprawnym „Podaruj Uśmiech” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc finansową na rzecz naszego podopiecznego Bartosza Kotaniec, który urodził się z wadą wrodzoną – przepuklina oponowo-rdzeniowa, inaczej rozszczep kręgosłupa – porusza się samodzielnie.
Jego choroba odbiła się na pęcherzu i zwieraczach. Musi być cewnikowany co 3 godziny i co 2 dni lub codziennie mieć lewatywy oraz regularnie zażywać lekarstwa. Dodatkowo chodzi na rehabilitacje w związku z koślawością kolanek. O chorobie dziecka rodzice dowiedzieli się tuż po porodzie. Był to dla nich ogromny szok i ból. Zadawali sobie pytanie „Jak damy rade”. Jak mówią: „Jest ciężko. Wszystko jest drogie, a wydatki na syna są najważniejsze. Z nich nie możemy zrezygnować. Te wszystkie lekarstwa, pieluszki, pampersy, czynności są po to aby w przyszłości nie było większych problemów np. z nerkami. Kiedy tak patrzy się na własne dziecko jak płacze podczas każdej lewatywy, odczuwa się ogromny ból, że jest się bezsilnym wobec tej choroby”.W związku z daną wadą Bartuś ma poszerzony centralny układ nerwowy, zakotwiczony rdzeń kręgowy, tłuszczak na kręgosłupie, pęcherz neurogenny, porażone mięśnie zwieraczy i odbytu, zbyt długie jelito grube.

SZCZĘŚCIE TO ZNACZY POMÓC I SPEŁNIĆ MARZENIA

Prosimy o dokonywanie nawet drobnych wpłat na poniższe konto Fundacji:
Fundacja Dzieciom Niepełnosprawnym ”Podaruj Uśmiech”,
81-535 Gdynia, ul. Płocka 5A
„ING BANK ŚLĄSKI 87 1050 1764 1000 0090 8000 1358”
z dopiskiem
„Rehabilitacja Bartosza K.”

Na powyższe konto darczyńcy mogą przekazywać darowizny finansowe, jak również środki pochodzące z 1% należnego podatku. Zgodnie z aktualnymi przepisami w chwili składania do Urzędu Skarbowego rocznego zeznania podatkowego, wystarczy wskazać numer KRS 0000 245 254 i w rubryce „dodatkowe adnotacje” wpisać „Rehabilitacja Bartosza K.„, a Urząd Skarbowy przekaże kwotę 1% podatku na rachunek bankowy Fundacji „Podaruj Uśmiech”.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wszelkie wpłaty dla naszych podopiecznych i podzielenie się Państwa 1% podatku.

Udostępnij

Skip to content