fbpx

Tryktak (Backgammon) jest grą znaną już od ponad 5000 lat. Najpierw grani w nią Grecy poczym Rzymianie i tak do dzisiaj cieszy się dużą popularnością.

Do gry używana jest plansza, składająca się z czterech części z zaznaczonymi na nich sześcioma podłużnymi trójkątami o przeciwstawnych kolorach. Każdy z graczy otrzymuje po 15 jednokolorowych pionków (białe i czarne).Do rozgrywek używane są dwie kostki. Celem gry jest umieszczenie wszystkich pionków w swojej bazie i ich ściągnięcie. Wygrywa ten gracz, który pierwszy to zrobi.

Zestaw zawiera:

  • Plansza (39 x 48 cm)
  • 30 pionków
  • 4 kostki (po 2 dla każdego gracza)

Karty UNO – szybka gra karciana dla 2-10 osób dla dzieci od 7 roku życia , przy której wszyscy będą się bawić znakomicie. Polega pozbyciu się jak najszybciej wszystkich kard dokładając na stos kolory lub liczby. Wszystkie karty są znaczone a jezyku brailla zarówno po prawej jak i lewej stronie górnego rogu.

Uno

Zestaw zawiera:

  • 108 kard znaczonych brailem

_____________________________________

Młynek (Nine Men’s Morris) – gra strategiczna dl dwóch osób. Ta antyczna gra była znana wsród Rzymian i Wikingów. Gra jest znana pod wieloma nazwami oraz rożnymi zasadami rozgrywek.

Zarówno drewniana plansza jak i kołki (pionki) można wyczuć dotykiem. Plansza wykona jest tak aby można było bez problemów dotykiem rozpoznać okręgi oraz linie.

Młynek

_____________________________________

Connect 4 – Prosta gra logiczna. Musisz zapełnić cztery sąsiadujące pola swoim kolorem w pionie, w poziomie lub po przekątnej. Wygrywa ten kto pierwszy tego dokona.

Czerwone kółka mają w środku dziurkę tym samym odróżniając je od żółtych.

Connect

_____________________________________

Warcaby – gra dla 2 graczy powyżej 6 roku życia. Rozgrywka odbywa się na typowej szachownicy. Obydwoje gracze mają po 12 pionków – czarnych albo białych. Wygrywa ten, który zbije wszystkie pionki przeciwnika.

Czarne pola na szachownicy są lekko uwypuklone od białych, tak aby można było je łatwo rozróżnić dotykiem. Natomiast pionki różnią się wielkością.

Warcaby

Zestaw zawiera:

  • Plansza (33 x 33 cm)
  • 24 pionki

_____________________________________

Chińczyk (Ludo) – jest to gra planszowa przeznaczona dla od dwóch do czterech osób.

Celem gry jest obejście czterema pionkami całej planszy dookoła z pozycji początkowej (dom) do pozycji końcowej. Wygrywa ten gracz, który pierwszy przeprowadzi swoje wszystkie pionki do pozycji końcowej.

Zarówno plansza jak i pionki są odpowiednio przystosowane do rozpoznania poprzez dotyk.
Wymiar planszy: 35 x 35 cm

Chińczyk

_____________________________________

Solitaire – gra dla jednego gracza.

Tylko pozornie ta układanka wydaje się prosta, jednak już po chwili wiemy, że jej ułożenie zajmie nam trochę czasu. Na wszystkich polach planszy, oprócz jednego, znajdują się kule, a naszym zadaniem jest pozbycie się ich. Robimy to, przenosząc jeden pionek nad drugi (taki ruch jak bicie w warcabach). Niestety, po pewnym czasie zostają pionki, a nie ma możliwości wykonania ruchu.

Plansza jest wykona z drewna. Zawiera 33 otwory ułożone w kształt krzyża. Każdy z 33 otworów jest wyróżniony tak aby był rozpoznawany przez dotyk. Ponadto są 32 otwory ułożone są na kształt okręgu wokół „krzyża” – służą one do ustawiania pionków , które w danym momencie nie są używane do w grze.
Wymiar planszy: 33 x 33 cm.

Solitaire

_____________________________________

Tablica do ruletki – jest wykonana z drewna, podzielona namacalnymi liniami i uzupełniona znakami braillowskimi. Będąc zaopatrzonym w detektor kolorów można bez problemu grać w ruletkę.
Wymiar tablicy: 17 x 34 cm.

Ruletka

_____________________________________

Tablica do bingo – jest to specjalnie stworzona dla niewidomych drewniana tablica uzupełniona znakami braillowskimi

Zestaw zawiera:

  • 6 tablic do bingo (14 x 14 cm)
  • 1 tablica dla prowadzącego grę

Bingo

Strona producenta: www.caretec.at

PUZZLE

Pharaoh Puzzle – 13 drewnianych klocków tworzy piramidę.

Wymiary: 100 x 100 x 100 mm.

Pharaonen-puzzle

_____________________________________

Crystal Puzzle – 15 drewnianych kloców należy ułożyć na kształt diamentu. Układanka ta wcale nie wymaga ani dużo czasu ani cierpliwości – wystarczy trochę logicznego myślenia i zręczności.

Wymiary: 100 x 100 x 100 mm.

Cristall

_____________________________________

Sznurkowa łamigłówka z drewnianymi kulami – należy rozwiązać sznurek, który jest związany i w dodatku za krótki, ponadto żadna z dwóch kul nie jest w stanie przejść przez drewniany pierścień.

Wymiary: 117 x 60 x 62 mm.

Puzzle sznurkowe – kulki

_____________________________________

Sznurkowa łamigłówka z 4 drewnianymi pierścieniami – zadaniem tej łamigłówki jest rozwiązanie 4 drewnianych pierścieni.

Wymiary: 135 x 160 x 13 mm.

Puzzle sznurkowe – pierścienie

_____________________________________

Waiting-Game Puzzle – należy obracać metalowe części aby je w końcu rozdzielić

Wymiary: 70 x 60 x 30 mm.

Metallpuzzle

_____________________________________

EUREKA ring puzzle G – zadaniem tej łamigłówki jest wyciągnięcie drewnianego pierścienia ze sznurka. Jest to jedno z najtrudniejszych zadań wymagających sporo czasu, cierpliwości i logicznego myślenia.

Wymiary: 230 x 80 x 190 mm.

Eureka-G

_____________________________________

EUREKA ring puzzle H – zadaniem tej łamigłówki (podobnie jak wyżej) jest wyciągnięcie drewnianego pierścienia ze sznurka. Jest to jedno z najtrudniejszych zadań wymagających sporo czasu, cierpliwości, zręczności i logicznego myślenia.

Wymiary: 230 x 80 x 250 mm.

Eureka-H

Strona producenta z łamigłówkami: www.caretec.at

Udostępnij

Skip to content