fbpx
W artykule przybliżymy Państwu komputerowy osprzęt rehabilitacyjny: ViewPlus Pro – profesjonalna drukarka brajlowska do szybkiego druku brajlowskiego z grafiką; Index Everest – drukarka brajlowska do druku dwustronnego; ALVA 544 Satellite – poszerza możliwości działania i nawigacji w programach komputerowych; BIGtrack – jest wartościowym narzędziem dla użytkowników, nie posiadających umiejętności ruchowych, które wymagane są przy obsłudze zwyczajnej myszy; Tracker One – metaliczny punkt umieszczony na czole (lub na okularach) umożliwia poruszanie kursorem poprzez ruchy wykonywane głową; Crick – przełącznik USB łatwo dostosowuje się do używania z praktycznie każdym dostępnym przełącznikiem oprogramowania; MyszONka – Komputerowa myszka nagłowna – myszONka- jest przeznaczona dla osób z dysfunkcją kończyn górnych; IntelliKeys USB – jest nakładkową klawiaturą pozwalającą osobom z bardzo różnymi niepełnosprawnościami używać komputer; DżONstik – urządzenie dla osób z dysfunkcją kończyn górnych; BigKeys Keyguards – plastikowe nakładki z otworami zaprojektowane zostały specjalnie dla niepełnosprawnych użytkowników komputerów i klawiatur BigKeys; BigKeys LX, Big Keys Plus – klawiatury z dużymi klawiszami; Klawiatura Large Print – wysoki kontrast liter na standardowej klawiaturze; Maltron 3D- klawiatury do pisania jedną ręką; Magic Touch – ekrany dotykowe.

ViewPlus ProViewPlus Pro 
Profesjonalna drukarka brajlowska do szybkiego druku brajlowskiego z grafiką.
Specjalne elektromagnesy uderzają w absorbujący hałas wałek, co daje ostry, czysty wydruk brajlowski. Rozwiązanie to jest kluczem do największej na świecie rozdzielczości graficznego wydruku brajlowskiego z automatyczną możliwością wytłaczania punktów o różnej wysokości dla różnych kolorów. Użyty w drukarce standardowy mechanizm prowadzący papier pozwala na użycie różnych rodzajów papieru i mały współczynnik uszkodzeń (mniej niż 1%).
Jest to jedyna technologia wydruku pozwalająca na brajlowski druk grafiki z dowolnego programu umożliwiającego wydruk. Można mieszać Braille z tabelami, wykresami i obrazkami lub zeskanowanymi albo stworzonymi przez siebie grafikami. Możesz użyć dokładnie tego samego oprogramowania, jak dla drukarki czarnodrukowej. To, co widać na ekranie zostanie odwzorowane na drukarce za pomocą punktów brajlowskich. Nawet w sieci drukarka ViewPlus działa jak każda inna drukarka. Zawiera Tiger Toolbox, umożliwiający ustawienie wszystkich parametrów pracy drukarki z komputera, z użyciem lub bez programu czytającego z ekranu, lokalnie lub w sieci.
W skład pakietu wchodzi Tiger Designer, narzędzie umożliwiające przeglądanie i edycję dokumentu w formie punktowej przed jego wydrukowaniem. Pozwala na dodawanie etykiet w Braillu.

Drukarki ViewPlus są produkowane przez firmę ViewPlus Technologies z Corvallis, Oregon, U.S.A.
Więcej informacji na stronie http://www.harpo.com.pl

 

Index Everest

Drukarka brajlowska do druku dwustronnego na pojedynczych arkuszach papieru brajlowskiego pobieranych z podajnika, z prędkością 95 znaków na sekundę (324 strony na godzinę). Jest łatwa w obsłudze, gdyż posiada panel oznaczony Braille’em, a po naciśnięciu klawisza wymawia jego znaczenie. Pamięć buforowa pozwala na wydrukowanie 400 stron bez konieczności współpracy z komputerem. Ma możliwość druku grafiki.

Więcej informacji na stronie http://www.harpo.com.pl

 

ALVA 544 Satellite

Alva 544 Satellite to najbardziej ergonomiczne urządzenie w swojej kategorii. Poszerza możliwości działania i nawigacji w programach komputerowych doskonale współpracując z nowoczesnym oprogramowaniem czytającym z ekranu. Dwa komplety klawiszy nawigacyjnych, podwójne klawisze kursorów dotykowych, trzy komórki statusu i aktywacja mowy syntetycznej za pomocą linijki brajlowskiej podwajają produktywność, kreatywność i przyjemność pracy z komputerem. Możliwość połączenia poprzez port USB i wewnętrzny zasilacz stawia to nowatorskie urządzenie pośród najnowocześniejszych.

Więcej informacji na stronie http://www.harpo.com.pl

 

BIGtrack

To pierwotnie zaprojektowane dla dzieci urządzenie posiada właściwości, które sprawiają, iż jest ono wartościowym narzędziem dla użytkowników, nie posiadających takich umiejętności ruchowych, które wymagane są przy obsłudze zwyczajnej myszy. Ta ”piłka” jest tak wytrzymała, że może stawić czoło naciskowi stóp albo innemu wytężonemu działaniu. Z powodu swojego rozmiaru nie wymaga regulacji palcem – można ją chwytać bez specjalnej precyzji i uderzać w przyciski. BIGtrack działa ze złączami USB i PS2.

Więcej informacji na stronie http://www.harpo.com.pl

 

Smart Nav

Myszka sterowana głową. Detektor wyczuwa mały, srebrny, punkt naklejony na czole albo okularach: gdy ruszamy głową, wskaźnik myszy porusza się po ekranie. Do urządzenia dołączana jest łączówka pozwalająca na podłączenie jednego lub dwóch przycisków, działających jak przyciski myszy.

Więcej informacji na stronie http://www.harpo.com.pl
 

 

Tracker One

Mały, metaliczny punkt umieszczony na czole (lub na okularach) umożliwia poruszanie kursorem poprzez ruchy wykonywane głową. Tracker One jest zasilany z portu USB komputera. Tracker One jest przenośny. Został tak rozbudowany, aby jego mysz mogły obsługiwać osoby z niesprawnością narządów oraz osoby z innymi niepełnosprawnościami.

Więcej informacji na stronie http://www.harpo.com.pl

 

Crick – przełącznik USB

Pudełko przełącznika USB łatwo dostosowuje się do używania z praktycznie każdym dostępnym przełącznikiem oprogramowania. Może zostać podłączone do każdego komputera nawet wtedy, gdy komputer jest włączony. Urządzenie działa z własnym oprogramowaniem (zwanym USB Keys), które umożliwia emulowanie naciśnięcia klawisza albo myszy przyciśnięciem przełącznika.

Więcej informacji na stronie http://www.harpo.com.pl

 

MyszONka

Komputerowa myszka nagłowna – myszONka- jest przeznaczona dla osób z dysfunkcją kończyn górnych. Do obsługi konieczna jest jedynie zdolność do wykonywania niewielkich przechyłów głowy do przodu, do tyłu i na boki oraz umiejętność dmuchnięcia i zassania powietrza przez ustnik.

Dane techniczne:

 • praca w standardzie MS-Mouse (standardowa myszka szeregowa),
 • zmiana pozycji kursora przez przechylanie głowy,
 • przełącznik pneumatyczny:
 • dmuchnięcie – klawisz lewy;
 • zassanie – klawisz prawy,
 • możliwość podłączenia dodatkowych przycisków,
 • zasilanie z portu szeregowego.

Więcej informacji na stronie http://www.harpo.com.pl

IntelliKeys USB

IntelliKeys USB jest nakładkową klawiaturą pozwalającą osobom z bardzo różnymi niepełnosprawnościami używać komputer. O ile dane oprogramowanie może być użyte ze zwykłą klawiaturą lub myszą – na pewno może też być użyte z IntelliKeys USB! Po podłączeniu IntelliKeys do gniazda USB i umieszczeniu potrzebnej, foliowej nakładki na klawiaturze – już można pracować. Każda standardowa nakładka ma kod kreskowy, natychmiast rozpoznawany przez IntelliKeys. Również użytkownicy, którzy potrzebują przełączników do wskazywania mogą je podłączyć do dwóch gniazd typu Jack.

Więcej informacji na stronie http://www.harpo.com.pl

DżONstik– urządzenie dla osób z dysfunkcją kończyn górnych

Urządzenie to przeznaczone jest dla osób z dysfunkcją kończyn górnych, ale też może być alternatywą dla tradycyjnych dżojstików. Do obsługi wystarczy aby dana osoba posiadała zdolność do wykonywania niewielkich przechyłów głowy do przodu, do tyłu i na boki oraz umiejętność dmuchnięcia i zassania powietrza przez ustnik. Zasady działania są zupełnie takie same jak przy myszONce. Ruchy głową w górę i w dół mają powodować przemieszczanie się kursora na ekranie komputera w pionie, ruchy w lewo i w prawo – sterowanie w płaszczyźnie poziomej. Odpowiednikiem naciśnięcia lewego przycisku myszki jest dmuchnięcie w rurkę, którą użytkownik trzyma w ustach. Zassanie z niej powietrza – naciśnięcie prawego przycisku myszki.

Więcej informacji na stronie http://www.harpo.com.pl

 

BigKeys Keyguards

Plastikowe nakładki z otworami zaprojektowane zostały specjalnie dla niepełnosprawnych użytkowników komputerów i klawiatur BigKeys. Modele dostępne są dla BigKeys Plus i BigKeys LX. Wykonane są z dobrego jakościowo, przejrzystego akrylu. W szczególności użytkownicy cierpiący na niedowład kończyn górnych będą bardzo zadowoleni z dodatkowych nakładek na BigKeys, ponieważ pomagają precyzyjnie nacisnąć właściwy klawisz, a jednocześnie dają dłoni wsparcie.

Więcej informacji na stronie http://www.harpo.com.pl

 

BigKeys LX– klawiatura z dużymi klawiszami

Z dodatkową funkcją interpunkcji i oddzielnym klawiszem Shift, LX jest naturalnym wyborem dla użytkowników, potrzebujących pełnego wachlarza klawiszy do pisania liter, listów w poczcie elektronicznej i innych pozycji tekstowych. Klawiatura BigKeys LX jest dostępna w układach QWERTY i ABC, z dużym kontrastem na białych, dużych klawiszach. Klawisze są cztery razy większe niż klawisze na standardowej klawiaturze sprawiając, że klawiatura jest szczególnie dostępna dla użytkowników słabo widzących lub drżeniem rąk.  

Parametry techniczne:

 • Czarne litery na białych klawiszach.
 • Dostępna w układach QWERTY i ABC.
 • Dostępna również funkcja małych liter.
 • Złącze PS/2.
 • Dostępna przejściówna na standard AT (na życzenie).
 • Wymiary: 47 cm x 16.5 cm.
 • Zgodność: PC (PS2), Acorn A7000, RISC-PC i iMac (z przejściówką na standard AT).
 • Gotowe symbole interpunkcji i internetu.

Więcej informacji na stronie http://www.harpo.com.pl

 

Big Keys Plus

Jest idealna nie tylko dla początkujących, dopiero uczących się osób; może być doskonałym wsparciem, dla osób z dysleksją i powiązanymi z nią trudnościami w uczeniu się. BigKeys Plus działa bezpośrednio z komputerem – nie jest zatem potrzebne żadne oprogramowanie. Po prostu podłącza się klawiaturę do gniazdka komputera. Klawisze strzałek są oddzielne. Klawisze to kwadraty wielkości 2,54 cm, cztery razy większe niż klawisze na standardowej klawiaturze. Dzięki temu są łatwe do odnalezienia i naciśnięcia. BigKeys zawiera wiele opcji klawiszowych umożliwiających znalezienie odpowiedniego rozwiązania. Klawiatura BigKeys może zostać skonfigurowana z układem QWERTY, który jest standardowym układem klawiatury albo z układem ABC, łatwiejszym, idealnym dla nowych użytkowników komputera albo dla osób z dysleksją. Istnieje również opcja klawiszy małych i dużych liter.

Więcej informacji na stronie http://www.harpo.com.pl

 

Klawiatura Large Print
Wysoki kontrast liter na standardowej klawiaturze.

Klawiatura Large Print z dużymi, kontrastującymi literami istnieje w białym i czarnym kolorze. Litery są do 400% większe niż na klawiaturze standardowej. Zostały one wytłoczone na klawiaturze dla przedłużenia ich trwałości, dużego kontrastu, i trwałości. To wszystko sprawia, że klawiatura jest wręcz doskonała dla użytkowników z niewielkimi problemami ze wzrokiem oraz dla osób słabo widzących. Klawiatura jest dostępna w trzech kontrastujących zestawieniach kolorów: czarna z żółtymi literami, czarna z białymi literami oraz biała z czarnymi literami.

Właściwości:

 • wyraźny kontrast między klawiaturą a napisami,
 • wysoka jakość klawiatury PS2, zawierającej klawisze Windows,
 • idealna dla osób słabo widzących.

Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.harpo.com.pl

 

Maltron 3D– klawiatury do pisania jedną ręką

Klawiatury Maltron ukształtowano w taki sposób, aby wyjść naprzeciw tym, którzy muszą pracować na klawiaturze za pomocą jednej ręki. Dostępne są dwie wersje: jedna, służąca do obsługi klawiatury za pomocą lewej ręki, a druga za pomocą prawej ręki. Każda z nich jest uformowana tak, aby optymalnie ustawić pozycję każdego palca i nie doprowadzić do jego nadwerężenia.

Więcej informacji na stronie http://www.harpo.com.pl

 


Ekrany dotykowe – Magic Touch

Ekrany dotykowe Add-on można przyłączyć do przedniej części istniejącego monitora. Działają one bardzo dobrze, ale mogą być czułe na przypadkowy dotyk nieuważnego użytkownika. Zaletą ekranu dotykowego add-on jest to, że w chwili, gdy monitor zawiedzie można w łatwy sposób przenieść ekran do innego monitora.

Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.harpo.com.pl

Udostępnij

Skip to content