fbpx
Zbigniew Grzegorski (ur. 1961 r.) jest samotnym mężczyzną, który w wieku 27 lat wysiadając z pociągu dostał się pod koła pociągu nadjeżdżającego z przeciwka. Doznał poważnych obrażeń ciała w postaci odcięcia części lewej nogi i lewej ręki. Odtąd jego życie to walka z ułomnością i przełamywanie barier. Nie poddał się jednak i mimo znacznego stopnia niepełnosprawności podjął pracę jako agent ubezpieczeniowy.
Protezy, dzięki którym mężczyzna obecnie funkcjonuje i porusza się, są przestarzałe i zużyte. Aby Zbigniew mógł swobodnie wykonywać codzienne czynności i realizować swoje życiowe zamierzenia, niezbędny jest zakup nowych protez modularnych kończyn dolnej i górnej. Niestety koszt ich zakupu wynosi 108.000 zł., co znacznie przewyższa możliwości finansowe Zbigniewa. Zamyka to jednocześnie Jego drogę do realizacji życiowych dążeń i planów.
Zbigniew to bardzo aktywny człowiek, lubiany przez otoczenie, lubiący czytać książki i grać w gry komputerowe. Bez pomocy ludzi dobrej woli jego świat może niedługo zamknąć się w czterech ścianach. Nie pozwólmy, ażeby aktywny, pełen życia człowiek pozostał bez pomocy i odszedł w cień.

Człowiek tyle jest wart ile może dać innym

Fundacja Dzieciom Niepełnosprawnym „Podaruj Uśmiech”
81-535 Gdynia ul. Płocka 5a
nr konta: ING BANK ŚLĄSKI 87 1050 1764 1000 0090 8000 1358
koniecznie z dopiskiem „proteza lewej kończyny dolnej i górnej dla Zbigniewa Grzegorskiego

Udostępnij

Skip to content