fbpx

FineReader 7.0
Produkcja: Auto ID

Jest to zdecydowanie najlepszy na rynku produkt w tej kategorii. Co więcej, jest tak opracowany, że niewidomi mogą rzeczywiście z niego skorzystać. Rozpoznaje różne druki z niebywałą precyzją. W połączeniu z nieodzownym programem udźwiękawiającym komputer stanowi bardzo silną konkurencję dla urządzeń lektorskich. Wersja Corporate Edition dodatkowo rozpoznaje kody kreskowe i kontroluje równolegle przesyłane dokumenty.

Więcej na stronie: www.autoid.pl

OBR
Produkcja: NeoVision

OBR

OBR to program służący do optycznego rozpoznawania pisma brajla. Przetwarza na czarny druk każdy dokument wydrukowany w brajlu. Jest szczególnie przydatny w edukacji, archiwizacji starych wydruków brajlowskich oraz przy kopiowaniu/powielaniu książek brajlowskich. Dzięki zaawansowanym funkcjom można skanować fragmentami stronę większą niż szyba skanera, nie niszcząc układu tekstu. Program rozpoznaje tekst literacki oraz komputerowy a także brajl 6- i 8-punktowy. Wersja Extended obsługuje skanery A3 i większe.

Więcej na stronie producenta: www.neovision.cz

_________________________________

Cicero Text Reader 2
Produkcja: Dolphin Computer Access

Cicero Text Reader

Jest to świetnie udźwiękowiony program lektorski. Działa w systemie Windows i wykorzystuje zarówno syntezator mowy, jak i brajlowski monitor. Niewidomy może słuchać odczytywane książki lub czytać je w brajlu.

Więcej na stronie producenta: www.dolphinuk.co.uk

_________________________________

Openbook 6.0
Produkcja: Freedom Scientific

Openbook

Jest to udźwiękowiony program lektorski, który tak naprawdę składa się z kilku osobnych modułów programistycznych. Wszystkie one mają na celu pomóc niewidomemu w jak najlepszy sposób.

Więcej na stronie producenta: www.freedomscientific.com

Udostępnij

Skip to content