fbpx

Łukasz Wawrzeńczyk urodził się zdrowy 06 lutego 2005 r. Problemy zdrowotne zaczęły się w szóstym miesiącu życia. Od tamtego czasu Łukaszek często przebywał w szpitalu oraz został objęty opieką następujących specjalistów: neurolog, nefrolog, gastrolog, kardiolog, ortopeda, logopeda, psycholog.Łukasz jest pogodnym dzieckiem, niestety jest opóźniony psycho-ruchowo i ma uogólnioną wiotkość mięśniową. Łukasz nie mówi – jest na etapie gaworzenia, z rodzicami kontaktuje się poprzez gesty, jednak bardzo dużo rozumie.Nie siedzi samodzielnie i nie chodzi. Przemieszcza się pełzając na brzuszku i pleckach. Ma także ogromne przeprosty w kolankach, a jego panewki biodrowe są niestabilne, co grozi zwichnięciem stawu biodrowego. Dzięki wcześnie podjętej rehabilitacji Łukasz robi widoczne postępy. Aby mógł sprawnie wykonywać nawet najprostsze czynności potrzebuje stałej, intensywnej rehabilitacji oraz zakupu specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego. Niestety sytuacja materialna rodziny nie pozwala na zrealizowanie tych zaleceń, dlatego też w imieniu Łukasza i jego rodziców zwracamy się do Państwa o pomoc. Największym marzeniem rodziców Łukasza jest to, żeby ich synek chociaż po części był samodzielny, żeby umiał wyrazić swoje odczucia, powiedzieć co mu dolega. 

 

Jeżeli zdecydują się Państwo na przekazanie 1% swojego podatku na rzecz Łukasza, wystarczy wpisać w odpowiednie miejsce zeznania rocznego numer KRS Fundacji 0000245254 a w rubryce cel szczegółowy wpisać „Sprzęt rehabilitacyjny dla Łukasza Wawrzeńczyka”.

 

Darowizny można wpłacać również bezpośrednio na konto Fundacji: ING BANK ŚLĄSKI 87 1050 1764 1000 0090 8000 1358 z dopiskiem „Sprzęt rehabilitacyjny dla Łukasza Wawrzeńczyka”

Udostępnij

Skip to content