fbpx
Karolina to młoda, bardzo  pogodna i patrząca z wielkim optymizmem w przyszłość osoba, która mimo młodego wieku, ma obecnie 21 lat, wiele już wycierpiała z powodu różnych chorób.

W wieku 15 lat Karolina zapadła na cukrzycę typu I, która charakteryzuje się częstymi i gwałtownymi spadkami poziomu cukru w organizmie. Aby stabilizować poziom cukru, nie zapaść w śpiączkę, a w konsekwencji umrzeć, niezbędne jest dozowanie codziennej porcji insuliny, które zapewnić może tylko automatyczna pompa insulinowa na bieżąco analizująca poziom cukru i podająca odpowiednią dawkę insuliny. Karolina dzięki dotychczas posiadanej pompie, oraz swojemu odpowiedzialnemu podejściu do choroby mogła poddać się operacji skrzywienia kręgosłupa wynoszącego 60 stopni. Lekarze w ciągu trwającej 7 godzin operacji wyprostowali i ustabilizowali go za pomocą dwóch metalowych prętów i haków poprzecznych. Niestety pompa, która dotychczas zapewniała Karolinie bezpieczeństwo i życie  ze względu na swoje zużycie nie jest w pełni funkcjonalna, nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Dla zapewnienia dalszego spokojnego życia Karoliny niezbędny jest zakup nowej automatycznej pompy insulinowej. Jej koszt to wydatek około 15.000,00PLN. Niestety sytuacja materialna rodziny Karoliny nie pozwala na zgromadzenie tak dużej sumy pieniędzy.

Dzięki Państwa pomocy w zakupie pompy Karolina będzie mogła cieszyć się niezależnością, zrealizować w pełni swoje marzenia i życiowe cele. Ani ona, ani jej bliscy nie będą musieli drżeć  o zdrowie przy każdym samodzielnym kroku poza dom. Karolina pomimo przeszkód i chorób skończyła szkołę średnią, obecnie studiuje język angielski w College. Jest uzdolniona lingwistycznie. W przyszłości chciałaby zostać tłumaczem lub wykładowcą na wyższej uczelni. To tak niewielkie marzenia, przecież ma je każdy z nas. Niektórym tylko łatwiej je zrealizować. Odpowiedzmy na apel  Karoliny i pomóżmy jej osiągnąć zamierzone cele. Fundacja dzieciom niepełnosprawnym „Podaruj Uśmiech”  wspiera leczenie i rehabilitację chorych, pokrzywdzonych przez los osób. Jeżeli zdecydują się Państwo na udzielenie wsparcia nawet najdrobniejsze wpłaty prosimy kierować na poddane niżej konto Fundacji.

Z góry gorąco dziękujemy za każdą wpłatę

„Człowiek tyle jest wart ile może dać innym”

Fundacja Dzieciom Niepełnosprawnym ”Podaruj Uśmiech”

81-535 Gdynia ul. Płocka 5a

nr konta: „ING BANK ŚLĄSKI 87 1050 1764 1000 0090 8000 1358”

koniecznie z dopiskiem „pomoc dla Karoliny Strzałek”

Udostępnij

Skip to content