fbpx
Karol to 26-letni życzliwy młody człowiek, oddany rodzinie, w szczególności  owdowiałej Mamie. W 2008 r. jako pasażer uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu. Kierowca próbując ominąć sarnę, która wtargnęła na jezdnię uderzył samochodem w drzewo.

W wyniku tego wypadku Karol doznał złamania kręgosłupa Th12,L4 z całkowitym poprzecznym uszkodzeniem rdzenia. Przeszedł dwie operacje, w trakcie których złamany kręgosłup wzmocniony został dwoma prętami (implantami) z poprzecznymi śrubami i hakami na odcinku piersiowo- lędźwiowym. Niestety pomimo wysiłków lekarzy nastąpił niedowład kończyn dolnych. Pokonując silny psychiczny wstrząs spowodowany nagłą utratą sprawności, Karol  podjął walkę z ułomnością. Poddał się ciężkiej i wyczerpującej rehabilitacji, która przyniosła efekty. Obecnie w domu, w asekuracji osób trzecich, porusza się przy pomocy balkoniku. Jednak jego największym marzeniem jest możliwość samodzielnego chodzenia. Marzenie to może się spełnić dzięki specjalistycznej operacji w Klinice Wu Stem Cells Medical Center w Pekinie.  Jednakże koszt zabiegu polegającego na podawaniu komórek macierzystych wraz z opieką medyczną wynoszący około 100.000,00 PLN przerasta możliwości finansowe Karola i jego rodziny. Karol to bardzo pracowity  mężczyzna, który pragnie znowu podjąć pracę jako brukarz by wspierać rodzinę,  nie będąc dla niej tylko ciężarem. Dzięki Państwa pomocy będzie miał szansę na normalne życie,  będzie mógł cieszyć się z przynoszonej Mamie i młodszym braciom radości, widzieć uśmiechy goszczące na ich twarzach.

Fundacji dzieciom niepełnosprawnym „Podaruj Uśmiech” wspiera leczenie i rehabilitację chorych, pokrzywdzonych przez los osób. Jeżeli zdecydują się Państwo na udzielenie wsparcia, nawet najdrobniejsze wpłaty prosimy kierować na podane niżej konto Fundacji.

Z góry gorąco dziękujemy za każdą wpłatę

„Człowiek tyle jest wart ile może dać  innym”

Fundacja Dzieciom Niepełnosprawnym ”Podaruj Uśmiech”

81-535 Gdynia ul. Płocka 5a

nr konta: „ING BANK ŚLĄSKI 87 1050 1764 1000 0090 8000 1358 „

koniecznie z dopiskiem „Operacja Karola Kwapisza”

Udostępnij

Skip to content