fbpx

Wiktor Zieliński urodził się w 2006 roku z wadą rozwojową pod postacią hipoplazji bliższej kości udowej. Obecnie jego prawa nóżka nie rozwija się prawidłowo, jest już ponad 20 cm krótsza od lewej i w miarę rozwoju dziecka różnica ta będzie się zwiększać.

Obecnie prawidłowe poruszanie się zapewnia chłopcu proteza wyrównawcza, która w związku z intensywnym wzrostem chłopca, musi być wymieniana dwa razy do roku. Ażeby utrzymać sprawność dziecka i nie dopuścić do skoliozy kręgosłupa, niezbędna jest ciągła intensywna rehabilitacja. Jednak koszt zabiegów i wymiany protez zdecydowanie przewyższa możliwości finansowe rodziców Wiktora. Ponadto w przyszłości czeka Wiktora seria skomplikowanych operacji wydłużenia kości, bez przeprowadzenia których lewa nóżka może być krótsza od prawej nawet o 35 cm.

Ze względu na trudną sytuację materialną rodzice Wiktora zwrócili się do Fundacji „Podaruj Uśmiech” o pomoc w dofinansowaniu rehabilitacji a w przyszłości operacji synka. Przyłączamy się do ich prośby i prosimy ludzi o otwartym sercu o wsparcie dla Wiktora i pomoc w utrzymaniu jego sprawności.

Udostępnij

Skip to content