Ruszamy z akcją “Nieszczęśliwy wypadek nie może zabrać sprawności Rafałowi” |

Ruszamy z akcją “Nieszczęśliwy wypadek nie może zabrać sprawności Rafałowi”

Aktualności

POMÓŻMY RAFAŁOWI

 

              Fundacja Dzieciom Niepełnosprawnym “Podaruj Uśmiech” wyrażając wdzięczność za zaufanie, jakim obdarzyli nas Państwo wspierając działalność fundacji składa wyrazy najgorętszych podziękowań wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zapewnienia pomocy naszym podopiecznym. To tylko dzięki Państwa wsparciu, poza systemem finansowania z NFZ tzw. limitów mogliśmy dodatkowo opłacić niezbędną rehabilitację podopiecznych, aby przybliżyć im powrót  do sprawności. Bardzo zależy nam na możliwości kontynuacji tej rehabilitacji w zakresie na jaki pozwolą Państwo poprzez wsparcie dalszych działań niesienia pomocy w zapewnieniu rehabilitacji i sprzętu do rehabilitacji.


              Przedstawiając poniższy apel liczymy na Państwa gorące serce, życzliwość i dobroć zapraszając  do wsparcia rehabilitacji naszych podopiecznych w akcji pt.:

 

“Nieszczęśliwy wypadek nie może zabrać sprawności Rafałowi”

 

              Fundacja Dzieciom Niepełnosprawnym “Podaruj Uśmiech” pragnie przedstawić Państwu naszego podopiecznego 29-letniego Rafała Sobisz, który w 2000 r. w wieku 10 lat w trakcie jazdy na rowerze uległ tragicznemu w skutkach wypadkowi samochodowemu. Ta jedna chwila, to jedno tragiczne zdarzenie –nieszczęśliwy wypadek – spowodował, że  stał się niepełnosprawny. W wyniku potrącenia samochodem doznał urazu czaszkowo-mózgowego,  którego efektem po wybudzeniu ze śpiączki był i jest niedowład czterokończynowy-spastyczny. Dzięki intensywnej rehabilitacji oraz poświęceniu  rodziny Rafał zrobił powolne ale widoczne postępy. Osiągnął bardzo wiele, pomimo indywidualnego toku nauczania  uczył się pilnie mając olbrzymie wsparcie przyjaciół i wielki pęd do wiedzy oraz odzyskania sprawności. Rafał, choć ma jeszcze problemy z motorycznością i w mowie aby móc się dalej rozwijać i osiągać coraz większą samodzielność potrzebuje dalszych ćwiczeń fizycznych. Niestety potrzebny mu sprzęt do rehabilitacji  jest bardzo drogi, a możliwość uzyskania dofinansowania na jego zakup z MOPSU lub PFRONu niewielka.  Rafał pilnie potrzebuje zakupu trójkołowego roweru rehabilitacyjnego Dekers Guide w celu umożliwienia dalszych ćwiczeń i dostępu do otoczenia. Koszt tego roweru to kwota 18.790 zł, a wartość dofinansowania z MOPSu w kwocie 2.500 zł znikoma w stosunku do jego ceny . 

 Potrzebna kwota:  16.290 zł.

            

Jak się Państwo domyślają, zwracamy się z prośbą o pomoc dla Rafała Sobisz, który codziennie zmaga się ze skutkami wypadku, a w  związku z niewydolnością systemu opieki zdrowotnej w Polsce niestety nie może się szybko tej pomocy spodziewać. Przy jego pozytywnym nastawieniu do życia i olbrzymiej ilości energii do rehabilitacji ma swoje własne małe i duże cele oraz  marzenia, które zrealizuje dzięki aktywnej rehabilitacji, opiece bliskich i przyjaciół.

             Wierzymy, że dołączą Państwo do grona naszych Darczyńców, dlatego ośmielamy się pisać wprost prośbę o wsparcie powrotu do samodzielności Rafała poprzez dofinansowanie zakupu trójkołowego roweru rehabilitacyjnego. Pilnie potrzebna kwota 16.290 zł ale oczywiście wdzięczni będziemy za każdą, nawet najmniejszą kwotę przekazaną na realizację akcji:

 

“Nieszczęśliwy wypadek nie może zabrać sprawności Rafałowi”

            

Jeżeli zdecydują się Państwo na udzielenie wsparcia, wpłaty prosimy kierować na konto Fundacji “Podaruj Uśmiech”: BANK ŚLĄŚKI  49 1050 1764 1000 0023 0058 3966  z dopiskiem „trójkołowy rower do rehabilitacji dla Rafała Sobisz”.

 

              Wszelkie informacje odnośnie naszej działalności, a także podopiecznych znajdą Państwo na stronie www.podarujusmiech.org.  W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznie, pod numerem telefonu 58 664 06 42 lub mailowo: [email protected]                                                                                                                                                                                                                                                                         

                                                                  Z poważaniem

                                                                  Zarząd Fundacji “Podaruj Uśmiech”                   


                                                                                               

Udostępnij

 • Published On : 52 lata ago on
 • In The Categories Of : Aktualności

Inne artykuły z tej kategorii:
Powrót
 • Facebook

 • KRS: 0000 245 254

   

 • Zrzutka dla Arka

 • Anioł Dobroczynności

 • Darowizny

 • Wspierają nas

 • Pitax

  Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Nr konta: ING Bank Śląski 49 1050 1764 1000 0023 0058 3966