fbpx

POMÓŻMY RAFAŁOWI

 

              Fundacja Dzieciom Niepełnosprawnym „Podaruj Uśmiech” wyrażając wdzięczność za zaufanie, jakim obdarzyli nas Państwo wspierając działalność fundacji składa wyrazy najgorętszych podziękowań wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zapewnienia pomocy naszym podopiecznym. To tylko dzięki Państwa wsparciu, poza systemem finansowania z NFZ tzw. limitów mogliśmy dodatkowo opłacić niezbędną rehabilitację podopiecznych, aby przybliżyć im powrót  do sprawności. Bardzo zależy nam na możliwości kontynuacji tej rehabilitacji w zakresie na jaki pozwolą Państwo poprzez wsparcie dalszych działań niesienia pomocy w zapewnieniu rehabilitacji i sprzętu do rehabilitacji.


              Przedstawiając poniższy apel liczymy na Państwa gorące serce, życzliwość i dobroć zapraszając  do wsparcia rehabilitacji naszych podopiecznych w akcji pt.:

 

„Nieszczęśliwy wypadek nie może zabrać sprawności Rafałowi”

 

              Fundacja Dzieciom Niepełnosprawnym „Podaruj Uśmiech” pragnie przedstawić Państwu naszego podopiecznego 29-letniego Rafała Sobisz, który w 2000 r. w wieku 10 lat w trakcie jazdy na rowerze uległ tragicznemu w skutkach wypadkowi samochodowemu. Ta jedna chwila, to jedno tragiczne zdarzenie –nieszczęśliwy wypadek – spowodował, że  stał się niepełnosprawny. W wyniku potrącenia samochodem doznał urazu czaszkowo-mózgowego,  którego efektem po wybudzeniu ze śpiączki był i jest niedowład czterokończynowy-spastyczny. Dzięki intensywnej rehabilitacji oraz poświęceniu  rodziny Rafał zrobił powolne ale widoczne postępy. Osiągnął bardzo wiele, pomimo indywidualnego toku nauczania  uczył się pilnie mając olbrzymie wsparcie przyjaciół i wielki pęd do wiedzy oraz odzyskania sprawności. Rafał, choć ma jeszcze problemy z motorycznością i w mowie aby móc się dalej rozwijać i osiągać coraz większą samodzielność potrzebuje dalszych ćwiczeń fizycznych. Niestety potrzebny mu sprzęt do rehabilitacji  jest bardzo drogi, a możliwość uzyskania dofinansowania na jego zakup z MOPSU lub PFRONu niewielka.  Rafał pilnie potrzebuje zakupu trójkołowego roweru rehabilitacyjnego Dekers Guide w celu umożliwienia dalszych ćwiczeń i dostępu do otoczenia. Koszt tego roweru to kwota 18.790 zł, a wartość dofinansowania z MOPSu w kwocie 2.500 zł znikoma w stosunku do jego ceny . 

 Potrzebna kwota:  16.290 zł.

            

Jak się Państwo domyślają, zwracamy się z prośbą o pomoc dla Rafała Sobisz, który codziennie zmaga się ze skutkami wypadku, a w  związku z niewydolnością systemu opieki zdrowotnej w Polsce niestety nie może się szybko tej pomocy spodziewać. Przy jego pozytywnym nastawieniu do życia i olbrzymiej ilości energii do rehabilitacji ma swoje własne małe i duże cele oraz  marzenia, które zrealizuje dzięki aktywnej rehabilitacji, opiece bliskich i przyjaciół.

             Wierzymy, że dołączą Państwo do grona naszych Darczyńców, dlatego ośmielamy się pisać wprost prośbę o wsparcie powrotu do samodzielności Rafała poprzez dofinansowanie zakupu trójkołowego roweru rehabilitacyjnego. Pilnie potrzebna kwota 16.290 zł ale oczywiście wdzięczni będziemy za każdą, nawet najmniejszą kwotę przekazaną na realizację akcji:

 

„Nieszczęśliwy wypadek nie może zabrać sprawności Rafałowi”

            

Jeżeli zdecydują się Państwo na udzielenie wsparcia, wpłaty prosimy kierować na konto Fundacji „Podaruj Uśmiech”: BANK ŚLĄŚKI  49 1050 1764 1000 0023 0058 3966  z dopiskiem „trójkołowy rower do rehabilitacji dla Rafała Sobisz”.

 

              Wszelkie informacje odnośnie naszej działalności, a także podopiecznych znajdą Państwo na stronie www.podarujusmiech.demotest.pl.  W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznie, pod numerem telefonu 58 664 06 42 lub mailowo: [email protected]                                                                                                                                                                                                                                                                         

                                                                  Z poważaniem

                                                                  Zarząd Fundacji „Podaruj Uśmiech”                   


                                                                                               

Udostępnij

Skip to content