fbpx

Speak II
Produkcja: Altix

Syntezator mowy SAPI IV opracowany przez firmę Altix dla systemu operacyjnego Windows. Wyróżnia się kilkoma ważnymi dla użytkowników walorami: jest bardzo szybki w działaniu – natychmiastowo reaguje na wszelkie życzenia użytkownika, dobrze intonuje odczytywany tekst, w dużym zakresie przyspiesza i zwalnia odczytywanie nie zmieniając tonu, daje możliwość decydowania o odstępach pomiędzy różnymi fragmentami tekstu, mówi wyraźnie, chociaż ma nieco sztuczny głos, odczytuje liczby arabskie i rzymskie, daje możliwość definiowania słów odczytywanych w wyjątkowy sposób, jest prosty w instalacji.

Speak to: płyta CD z programem, instrukcja w czarnym druku i brajlu. Klient otrzymuje licencję na jedną instalację. Instalacja na konkretnym komputerze wymaga kontaktu z nami w celu uzyskania specjalnego „klucza” odpowiadającego identyfikatorowi komputera. W uzasadnionych przypadkach można dostać dodatkowe „klucze”.

Więcej informacji oraz wersja demonstracyjna znajduje się na stronie www.altix.pl

 

______________________________________________

RealSpeak
Produkcja: Scansoft

RealSpeak firmy ScanSoft, to najlepsze z dostępnych na rynku rozwiązanie umożliwiające przekształcanie tekstu pisanego na głos zbliżony do ludzkiego za pomocą syntezatora mowy. Technologia ta znajduje różne zastosowania, jest wykorzystywana podczas przesyłania poczty elektronicznej w zintegrowanych systemach przesyłania wiadomości, realizacji interaktywnych odpowiedzi głosowych (IVR) oraz syntezy mowy w telefonii komórkowej, motoryzacji, a także w grach, komputerach PC i urządzeniach multimedialnych. ScanSoft RealSpeak jest niezrównany w zakresie obsługi systemów sprzętowych. Współpracuje on bowiem z urządzeniami takich firm, jak Hitachi, Intel® (Pentium®, Strong ARM® i XScale®), MIPS® i NEC®, a także z wieloma systemami operacyjnymi, w tym Linux®, Microsoft® Windows® i Windows® CE oraz Sun Solaris®. RealSpeak oferuje jeden standardowy interfejs programowania API, umożliwiający tworzenie aplikacji z syntezą mowy w 19 językach: amerykańskim i brytyjskim angielskim, niemieckim, francuskim, holenderskim i belgijskim holenderskim, kastylijskim i meksykańskim hiszpańskim, włoskim, europejskim i brazylijskim portugalskim, norweskim, polskim, szwedzkim, duńskim, kantońskim i mandaryńskim chińskim, oraz koreańskim i japońskim. Obecnie Firma ScanSoft wprowadza do sprzedaży system ScanSoft RealSpeak Telephony 3.5. Jest to najnowsza wersja najpopularniejszego w branży rozwiązania Text-to-Speech – TTS (przetwarzania tekstu na mowę). RealSpeak w wersji 3.5 stanowi kolejny krok w dziedzinie jakości i wydajności syntezy mowy, oferując udoskonalone funkcje obsługi języków oraz zapewnia ich zgodność z ogólnie przyjętymi standardami. System zawiera nowe funkcje, które pozwalają ograniczyć czas i koszt opracowania oraz wdrożenia rozwiązań telekomunikacyjnych stosujących syntezę mowy.

Więcej informacji na stronie www.scansoft.pl

______________________________________________

Apollo II
Produkcja: Dolphin Computer Access

Apollo 2

Apollo 2 to bardzo w Polsce popularny syntezator sprzętowy. Jest zasilany własnym zasilaczem, ma wbudowany głośnik, ale także gniazdo słuchawkowe. Podłącza się go do komputera przez port szeregowy. Apollo 2 może mówić wieloma językami, m.in. po polsku, angielsku, niemiecku, rosyjsku, francusku, włosku. Ma możliwość regulacji głośności, wysokości tonu, rodzaju głosu i prędkości odczytywania tekstu.

Więcej informacji na stronie www.dolphinuk.co.uk

______________________________________________

Juno>
Produkcja: Dolphin Computer Access

Wielojęzyczny przenośny syntezator mowy – odpowiednik Apolla z akumulatorkiem. Może pracować bez zasilacza do 10 godzin.

Więcej informacji na stronie www.dolphinuk.co.uk

______________________________________________

Auto-Lektor (Urządzenie do czytania pisma drukowanego głosem syntetycznym)
Produkcja: Harpo Sp. z o. o.

Auto-Lektor

Nowe urządzenie do czytania głosem syntetycznym pisma drukowanego umożliwia czytanie dowolnego druku (gazet słabej jakości, a nawet telefaksów) bardzo wyraźnym i przyjemnym głosem syntetycznym przeznaczony jest dla osób niewidomych i słabo widzących, zastępując lektora – dotąd jedyną możliwość dostępu do wielu pozycji literatury, świeżej prasy i korespondencji (możliwość zachowania dyskrecji) może być używany również przez osoby starsze i rekonwalescentów w domach i szpitalach bardzo przydatny w bibliotekach – szczególnie specjalistycznych łatwy w obsłudze (komendy wydawane za pomocą klawiatury są oznajmiane głosem) działa bardzo szybko (pierwsze rozpoznane zdanie wymawia średnio po 20 s od zakończenia skanowania)

Auto-Lektor jest zalecany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako środek dydaktyczny. Urządzenie do czytania pisma drukowanego głosem syntetycznym: Zawsze pod ręką. Szybki (średni czas do przeczytania pierwszego zdania = 20 s!) Łatwy w użyciu. Wysoka jakość rozpoznawania i głosu. Czyta nawet gazety słabej jakości na kiepskim papierze oraz faksy. Umożliwia zapisanie efektu rozpoznawania na nośnikach cyfrowych (np. dyskietka). Pomysł stworzenia urządzenia czytającego tekst z książek i innych wydawnictw, które będzie mogło być obsługiwane łatwo (za pomocą nie więcej niż trzech klawiszy) przez osobę, która nie przeszła przeszkolenia, urodził się wskutek postulatów środowiska osób niewidomych.

Auto-Lektor: umożliwia czytanie dowolnego druku (gazet słabej jakości, a nawet telefaksów) bardzo wyraźnym i przyjemnym głosem syntetycznym, przeznaczony jest dla osób niewidomych i słabo widzących, zastępując lektora – dotąd jedyną możliwość dostępu do wielu pozycji literatury, świeżej prasy i korespondencji (możliwość zachowania dyskrecji) może być używany również przez osoby starsze i rekonwalescentów w domach i szpitalach bardzo przydatny w bibliotekach – szczególnie specjalistycznych łatwy w obsłudze (komendy wydawane za pomocą klawiatury są oznajmiane głosem) działa bardzo szybko (pierwsze rozpoznane zdanie wymawia średnio po 20 s od zakończenia skanowania) Auto-Lektor otwiera nowe możliwości przed niewidomymi: niewidomy menadżer uzyskuje dostęp do drukowanych dokumentów i literatury potrzebnej w jego pracy fachowcy (na przykład prawnicy) mogą przeczytać pozycje literatury profesjonalnej niewidomi studenci w bibliotekach mogą korzystać z tych samych książek, co widzący o ile tylko w bibliotece znajduje się Auto-Lektor wreszcie każdy z niewidomych może czytać dla przyjemności i rozwoju.

Wszystko to w łatwy sposób, bez konieczności żmudnego konfigurowania i eksperymentów. Auto-Lektor działa po włączeniu przycisku włącznika i może czytać praktycznie każdy druk. Nie bez znaczenia jest możliwość zapewnienia dyskrecji i intymności.

Parametry:
średni czas rozpoznawania pierwszego zdania: 20 s od zakończenia skanowania
czas skanowania: 12 s
średnia dokładność rozpoznawania: 99% słów właściwie rozpoznanych
urządzenia sterujące: klawiatura wewnętrzna lub zewnętrzna
tryby pracy: autonomiczny; tryb pracy w systemie Windows (NT lub 98)
masa: 11 kg
wymiary: 360 mm x 425 mm x 255 mm.

Więcej informacji: www.harpo.com.pl

Udostępnij

Skip to content