fbpx

Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” z Gdyni po raz kolejny zorganizowała akcję „Szkoło Pomóż i Ty”, z której dochód przeznaczony zostanie na zakup aparatów słuchowych dla kilkunastu podopiecznym z wadami słuchu.

W odpowiedzi na zaproszenie Fundacji, do akcji „Szkoło Pomóż i Ty” włączyło się wiele szkół i placówek oświatowych, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Dzięki Państwu, tj. Dyrektorom, Gronu Pedagogicznemu, Uczniom, Rodzicom i ich przyjaciołom – niedosłyszące osoby otrzymały ogromną szansę na powrót do normalnego samodzielnego życia i funkcjonowania w społeczeństwie.

Fundacja „Pomóż i Ty” w ramach konkursu „Laptop dla Szkoły”, do którego mogły przystąpić wszystkie zainteresowane szkoły do dnia 30.11.2010 r., ufundowała 3 równorzędne nagrody w postaci wysokiej klasy laptopów przydatnych w edukacji dzieci i młodzieży, które przyznane zostały w trzech kategoriach: szkoła mała (do 150 uczniów), szkoła średnia (151-400 uczniów) i szkoła duża (powyżej 400 uczniów). Po raz pierwszy konkurs odbył się według nowych zasad, zgodnie z którymi każda szkoła – i mała, i ta największa – mają równe szanse na zdobycie nagrody.

 

  • Nagrodę w kategorii „Szkoła mała” zdobyło Gimnazjum w Kamieńskich Młynach, woj. śląskie, prowadzone przez Panią dyrektor mgr Barbarę Pasiekę osiągając współczynnik W = 5000 %.
  • Nagrodę w kategorii „Szkoła średnia” zdobyła Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia z Katowic, woj,. śląskie, reprezentowana przez Panią wicedyrektor mgr Janinę Gawron, osiągając współczynnik W = 281,23 %
  • Nagrodę w kategorii „Szkoła duża” zdobyła Szkoła Podstawowa nr 4 w Suwałkach, woj. podlaskie, reprezentowana przez Panią dyrektor mgr Jolantę Nowakowską, osiągając wynik W = 159,89 %

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim pozostałym Szkołom biorącym udział w akcji gorąco dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu zbiórki funduszy na zakup aparatów słuchowych dla podopiecznych z wadami słuchu. Sumę środków finansowych pozyskanych w akcji „Szkoło Pomóż i Ty” na rok szkolny 2010/2011 opublikujemy na naszej stronie internetowej www.pomozity.org po zakończeniu roku szkolnego.
Wszystkim ofiarodawcom i ludziom dobrego serca serdecznie dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2011 Roku!

Udostępnij

Skip to content