fbpx

Urządzenia lektorskie to specjalizowane zestawy komputerowe. Służą do odczytywania czarnodrukowego tekstu przez syntezator mowy. Ich zadaniem jest odczytanie tekstu w jak najprostszy sposób. Jeśli mają zastąpić zwykłe zestawy komputerowe, to wyłącznie dlatego, że są proste w użyciu. Altix oferuje urządzenia lektorskie, które są jednostkami wielofunkcyjnymi i wielojęzycznymi. Ich zadaniem jest udostępnić niewidomym tekst bez względu na to, z jakiego pochodzi źródła. Dzięki temu niewidomy może odczytać tekst nie tylko ze skanera, ale również z Internetu i cyfrowych nośników danych.
Seria Small
Produkcja: Altix

Poszczególne wersje różnią się jednostką centralną. Multilektor to rozwiązanie najtańsze i najuboższe. Rolę jednostki centralnej pełni zwyczajny komputer tak zwany „składak”. Lepszym rozwiązaniem wydaje się być Radiolektor. Zamiast dużej, nieporęcznej oraz mało funkcjonalnej obudowy zastosowaliśmy mały, poręczny komputerek, który może służyć także jako wieża Hi-Fi. Pomimo małych gabarytów (35x20x16cm) posiada wbudowany modem, sieć przewodowa i bezprzewodowa, czytniki pamięci flash i innych kart a także ma miejsce na dalszą rozbudowę. W Minilektorze natomiast jako jednostka centralna pracuje komputer przenośny.

Opisywana seria Small – jak i następne – oprócz jednostki centralnej charakteryzują się wysokiej klasy skanerem A4 (do Minilektorów polecamy bardzo lekkie skanery płaskie), moduł czytający, syntezator mowy oraz system operacyjny Windows XP Home Edition.
Do każdego z nich można dokupić dowolnie wybrany monitor brajlowski.

Seria Junior

Ta seria różni się od Small dodatkowym programem udżwiękawiającym system Windows będący na pokładzie każdego Multilektora. Dzieki niemu możliwe jest czytanie tekstów nie tylko ze skanera ale i internetu czy też dokumentów MS Worda.

Seria Junior Plus

Tutaj zamiast cześciowego udżwiękowienia systemu operacyjnego oferujemy pełne i profesjonalne oprogramowanie dzięki któremu nie trzeba ograniczać się do przeglądarki Internet Explorer. Udzwięowiona jest każda zainstalowana aplikacja np. MS Office.

Seria Pro

Seria dla tych, którzy chcą osiągnać maksymalną ergonomie, wygode oraz prostote użytkowania. W tej wersji prócz pełnego udżwiękowienia komputera mamy pilot, któym obsługujemy Multilektora, bralowską klawiature oraz różne peryferia komputerowe takie jak monitor czy drukarka. Cena tych zestawów zależna jest od konfiguracji.

Więcej na stronie: www.altix.pl

Udostępnij

Skip to content