fbpx

Dom Opieki przy ul. Pionierów położony będzie w spokojnej części Witomina Leśniczówki. Został zaprojektowany tak, aby zapewniać komfortowy pobyt dla osób starszych i niepełnosprawnych z ograniczoną możliwością poruszania się, z jednoczesnym dostępem do codziennej rehabilitacji. Dom Opieki będzie doskonałe skomunikowany z Centrum Gdyni i Aglomeracją Trójmiejską, a bezpośrednie sąsiedztwo lasu zapewni mu niepowtarzalny klimat sprzyjający wypoczynkowi i terapii ruchowej.

Dom Opieki ma stworzyć przyjazne warunki życia w kameralnej atmosferze. Zapewni Podopiecznym dobry standard życia w budynku bez barier architektonicznych i usługi na wysokim poziomie: kompleksową opiekę medyczną lekarza, pielęgniarek i rehabilitantów, pełne wyżywienie, codzienny dostęp urządzeń rehabilitacyjnych i zajęć kulturalno-oświatowych.

Parter będzie stanowił wspólną przestrzeń dla wszystkich Podopiecznych oraz odwiedzających ich rodzin. Znajdować się tam będzie jadalnia pełniąca funkcję świetlicy na potrzeby programów artystycznych, koncertów, spotkań integracyjnych i kultu religijnego. Zaplanowano również salę kominkową z biblioteką, widokiem na las i  bezpośrednim wyjściem na taras zewnętrzny i do ogrodu. Na parterze znajdować się będzie również gabinet zabiegowy, gabinet lekarski, dyżurka pielęgniarki oraz pomieszczenie całodobowego dozoru medycznego.

Na pierwszym i drugim piętrze Domu Opieki znajdować się będzie 10 pokoi 1-2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Wszystkie pokoje będą w pełni przystosowane dla osób mających problemy z poruszaniem się, każdy z nich będzie miał bezpośrednie wyjście na balkon z widokiem na las lub willową zabudowę Witomina.

Najważniejszym udogodnieniem dla Podopiecznych mieszkających w Domu Opieki będzie możliwość codziennego, swobodnego korzystania ze strefy rehabilitacyjnej – zaprojektowana została sala do ćwiczeń w pełni wyposażona w sprzęt treningowy, stanowiska rehabilitacyjne, sala do kąpieli leczniczych i wanna z hydromasażem. Nad zdrowiem i samopoczuciem pensjonariuszy czuwać będą pielęgniarki i rehabilitanci. W kameralnej atmosferze Domu Opieki Pensjonariusze będą mogli korzystać z terapii zajęciowej i codziennej rehabilitacji mającej na celu utrzymanie i podnoszenie ich sprawności życiowej i intelektualnej. Dla urozmaicenia pobytu Podopiecznych będą organizowane różnorodne zajęcia terapeutyczne, kulturalne i oświatowe.

Dom Opieki ma zapewnić Podopiecznym pełne wyżywienie w formie cateringu. Oprócz tego w jadalni zostanie ustawiony ekspres do kawy, z którego Pensjonariusze będą mogli korzystać w dowolnej chwili.

Do ogrodu znajdującego się za Domem Opieki można się będzie dostać bezpośrednio z tarasu pokoju kominkowego. Teren zielony został zaprojektowany tak, aby współgrał z otoczeniem i był wkomponowany w naturalne ukształtowanie terenu. Ogród, wraz z sąsiadującym lasem, ma zapewnić doskonałe warunki do wypoczynku, rekreacji, terapii ruchowej i spacerów, tak aby Podopieczni mogli spędzać aktywnie czas w otoczeniu przyrody.

Naszym celem jest zapewnienie Podopiecznym pobytu w kameralnej atmosferze, bez barier architektonicznych. Pragniemy, aby każdy Pensjonariusz czuł się u nas komfortowo i bezpiecznie, a przy tym miał możliwość intensywnej, codziennej rehabilitacji ruchowej.

Jeśli zechcą Państwo w jakikolwiek sposób wesprzeć inicjatywę Fundacji prosimy o kontakt. Będziemy również wdzięczni za wsparcie finansowe w formie 1% podatku dochodowego lub wpłaty darowizny finansowej. Jesteśmy otwarci również na wsparcie w formie darowizny rzeczowej w postaci usług lub materiałów budowlanych.

MILLENNIUM SA 63 1160 2202 0000 0000 2920 6273 z dopiskiem „Domy Opieki dla Osób Starszych Niepełnosprawnych”.
Każda przysłowiowa złotówka pozwoli nam wspólnie z Państwem wybudować przyjazne Domy Opieki dla Osób Starszych Niepełnosprawnych, z których będą mogły korzystać osoby chcące w pełni cieszyć się jesienią życia.

Domy Opieki dla Osób Starszych Niepełnosprawnych:
Sochaczewska
Płocka

Udostępnij

Skip to content